باربری کرج

تماس فوری

باربری مهرشهر کرج

نفیس بار در مهرشهر کرج

باربری مهرشهر کرج

مهرشهر یکی از مناطق شهر کرج است که تا قبل از سال 1379 شهری مجزا از استان البرز محسوب می شده است، اما اکنون با تشکیل مناطق 4 و 12 کرج جزئی از مناطق مهم و پرطرفدار شهر کرج محسوب می شود. این منطقه بسیار لوکس و مدرن است و در عین حال آرامش و امنیتی در آن برقرار است که بسیاری از افراد برای فرار از شهر های شلوغ و پر سر و صدا به آن مهاجرت می کنند. برای رسیدن به مهرشهر باید پس از عبور از خروجی کرج در اتوبان تهران_کرج، به خروجی مهرشهر وارد شد. مهرشهر دارای سه خیابان اصلی «شهرداری»(چهار باندی) ،«ارم» و «گلها» است؛ که در ابتدای بلوار ارم «باغ سیب» و در میانه آن کاخ شمس (کاخ مروارید) واقع شده‌است. مهرشهر به علت وجود باغ‌های فراوان در اطراف آن دارای آب و هوایی خنک و بسیار پاک می‌باشد. طول بلوار ارم مهرشهر حدود ۱۲ کیلومتر است و به عنوان بلندترین بلوار ایران شناخته می‌شود. پارک هامون نیز با وسعت ۳ هکتار در بلوار ارم قرار دارد.

اطلاعات تماس

مراکز خرید اصلی مهرشهر کرج کجاست؟
یکی از مراکز خرید لوکس مهرشهر کرج مرکز خرید رویال است که ساختمانی شیک و دارای 3 طبقه تجاری و 85 واحد می باشد و در آن صنف های طلا و جواهر،بازی های رایانه ای و موبایل مشغول به فعالیت هستند. این مجتمع در مهرشهر بلوار مسیح پاکدل قرار دارد. یکی دیگر از مراکز خرید این منطقه مرکز خرید مبنا است که 2 طبقه و 50 واحد تجاری دارد که این واحد ها با داشتن انواع صنف ها اکثر نیازهای خانواده های ساکن این منطقه را برطرف می کند. علاوه بر پوشاک و کیف و کفش صنف های همچون وسایل ورزشی، آلات موسیقی،پت شاپ،کحصولات فرهنگی و …. موجود است. مجتمع تجاری پارس، مرکز خریدی با 1 طبقه و 30 واحد تجاری واقع در بلوار شهرداری مهرشهر نیز فقط به صنف های هنری و آلات موسیقی پرداخته است. ساکنین مهرشهر برای تهیه میوه و خرید روزانه خود می توانند به بازار روز میوه وتره بار مهرشهر واقع در بلوار ارم مراجعه می کنند.یکی از شعبه های فروشگاه رفاه نیز در مهرشهر بلوار ارم قرار دارد، ناگفته نماند که در این منطقه مراکز خرید و فروشگاه های زیادی قرار دارد که می توانید به آنها مراجعه کنید و به سادگی نیازهای روزانه ی خود را برآورده کنید.

محله مهرشهر کرج

بدلیل وجود بلوار های سرسبز و باغ های فراوان در اطراف مهرشهر این منطقه دارای آب و هوای خنکی است و یکی از مناطق خوش آب و هوای استان البرز محسوب می شود. یکی از ویژگی های مهم ساختمان های مهرشهر رعایت حریم ساختمانی است بطوریکه هر ساختمان با ساختمان مجاور دو تا سه متر فاصله دارد و ساختمان ها به چسبیده نیستند. مهرشهر در غرب کرج و در 16کیلومتری مرکز آن قرار دارد و با پنج فاز که در مناطق 4 و 12 تقسیم شده است یکی از بزرگترین محلات استان البرز به حساب می آید که دارای مناطق و شهرک های زیادی است. این منطقه از جنوب آزاد راه کرج-قزوین آعاز و تا انتهای بلوار ارم ادامه دارد. مهرشهر منطقه ای با وسعت بسیار بالاست تا حدی که که وسعت آن از برخی از مراکز استان ها نیز بیشتر است و جمعیت آن نیز با بعضی از مراکز استان ها برابری می کند. دلیل این ازدحام جمعیت را می توان مهاجرت مردم شهرها و استان های دیگر به این منطقه دانست این منطقه بدلیل بزرگی بیش از حد در دو منطقه 4 و 12 تقسیم شده است که بتوان نیاز های ساکنین را در حد مطلوب فراهم کند. به طور کلی سطح قیمت خانه در مهرشهر کرج از متری 4 میلیون تومان تا 14 میلیون تومان متغیر است و این تغییر بستگی به مکان خانه ،قرارگرفتن در منطقه و فاز مشخص، قدمت خانه، نوع خانه (ویلایی یا آپارتمان)، متراژ خانه و… بستگی دارد. مهرشهر کرج بدلیل وسعت بسیار بالا خیابان ها و بلوار های بزرگی دارد، مهمترین بلوار مهرشهر بلوار ارم است که 12 کیلومتر طول دارد . این بلوار در همان ابتدای ورود به محله مهرشهر قرار دارد و از شمال و جنوب این منطقه را به هم وصل کرده است . همچنین شمال این بلوار منطقه 4 و جنوب آن منطقه 12 شهرداری کرج محسوب می شود. شرق این بلوار، بلوار شهرداری یا چهارباندی منطقه زیبا و مجلل قرار دارد و سمت چپ آن خیابان هایی از جمله خیابان های آزادی ،ولیعصر،امیرکبیر و … قرار دارد. بلوار شهرداری که بخش مرفه نشین مهرشهر محسوب می شود بلوار اصلی این منطقه است و از فضای سرسبز و درختان بسیاری برخوردار هست. در شمال بلوار شهرداری باغ سیب بزرگ و قدیمی قرار دارد که با مساحت 350 هکتار یکی از باغ های مهم استان البرز و یکی از دلایل تمیزی هوای این منطقه محسوب می شود . از دیگر خیابان های مهرشهر بلوار دانش می باشد که بلوار ارم را به بلوار شهرداری متصل می کند.

تاریخچه مهرشهر

در زمان محمدرضا شاه پهلوی و پس از ساخت کاخ مروارید در این ناحیه، دو بلوار با نام‌های چهارباندی (شهرداری) و ارم در منطقه‌ای ویلایی برای شهروندان در سه فاز مجاور کاخ ساخته می‌شود که مهرشهر نامیده می‌شود که بعد از انقلاب فاز۴ و بلوار گل‌ها به مجموع این مناطق اضافه گردید. این مناطق در ابتدا شامل ویلاهای بزرگ و پراکنده بود و از ۳ طرف به زمین‌هایی می‌رسید که به دستور شمس پهلوی برای بهبود آب و هوای منطقه به باغ سیب تبدیل شد. تا اواخر سال ۵۷ تعداد ویلاها رو به فزونی نهاد. پس از انقلاب ایران (۱۳۵۷) این منطقه به روی عموم مردم باز شد و بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی متولی بسیاری از زمین‌های خالی و ویلاهای متروکه شد. همچنین کاخ مروارید به تصرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. منطقه فاز ۱٬۲٬۳ که این روزها منطقه بلوار شهرداری نیز نامیده می‌شود، اکنون علاوه بر ویلاهای قدیمی که بسیاری از آن‌ها دارای طراحی‌های منحصربه‌فرد معماران برجسته هستند منطقه بلوار شهرداری توسط دو خیابان ارم و کمربندی احاطه شده‌است. خیابان کمربندی از فاز ۴ مهرشهر آغاز و موازی با بلوار شهرداری و ارم تا انتهای کاخ شمس امتداد دارد. پس از پیوستن مهرشهر به شهرداری کرج، مجوز آپارتمان سازی در این منطقه داده شده و بسیاری از ویلاهای تاریخی تخریب شده و به جای آن آپارتمان‌های سه تا پنج طبقه ساخته شده‌است اما فضای کلی شهر همچنان ویلایی باقی‌مانده‌است. فاز چهار مهرشهر به علت ساخت بعد از انقلاب آن (بلوار گل‌ها شرقی و غربی، بلوار ۴۱۰ و بلوار رزهبان و…) در ناحیه شمالی منطقه مهرشهر قرار دارد. حسین‌آباد و محله‌های آق تپه واقع در بلوار ولیعصر و کیانمهر و زنبق و فاز۵ و گلستان نیز از دیگر نقاط مهرشهر هستند. مناطق فاز یک تا چهار مهرشهر جزو گران‌ترین، لوکس‌ترین و دیدنی‌ترین نقاط شهری کرج هستند. دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد کرج نیز در منطقه مهرشهر «غرب بلوار ارم» قرار دارد. بیشترین مهاجرت از تهران به مهرشهر یکی از شهرهایی که بیشترین مهاجرت از تهران به آن صورت گرفته، مهرشهر شهر کرج است آلودگی هوا، شلوغی، ترافیک و گرانی عواملی هستند که باعث مهاجرت ساکنین تهران به شهرهای اطراف شده‌اند.